«Ми не можемо назвати, мабуть, жодної ділянки людського духу, в якій би не працював Іван Франко і в якій він би не був великий…» П.Загребельний.
Під таким епіграфом пройшла теоретична студентська конференція «Каменяр українського слова: дослідження творчості Івана Франка» (до 160-річчя з дня народження Івана Франка) 28 листопада 2016 року.
Кожна нація має постійні величини, що визначають її самодостатність і неповторний профіль у багатоликому світовому співтоваристві. Серед множини інших цю роль і місію в Україні доля поклала на Івана Франка, якому, за рішенням ЮНЕСКО, надано всесвітового звучання.
Іван Франко — одна з найяскравіших постатей в українській історії. Прозаїк і драматург, поет і публіцист, економіст, учений-енциклопедист і крупний політик, перекладач, Іван Якович був і великим українцем, і достеменним європейцем, якого визнав сам Відень, канонізувавши на доктора філософії.
На конференції розглядалися такі питання:
- Формування етноментальної єдності українського суспільства у процесі вивчення творів І. Франка (виступала студентка 133 групи Кучеренко Ю., керівник: Бернвальдт Т.С.)
- Наукова спадщина І. Франка (виступала студентка 142 групи Дмитрів Т., керівник Малова І.О.)
- Іван Франко як прообраз нової, духовної, інтелектуальної, незалежної України(виступала студентка 111 групи Кузьмич Д., керівник Сіденко В.М.)
- Вивчення творів І. Франка у початкових класах (виступали студентки 133 групи Бондар Каріна, Вечірко В., керівник Шабанова Т.В.)
- Лауреат премії Нобеля (виступала студентка 123 групи Лукомець А., керівник бібліотекар Завалькевич Т.Д.)