25-26 лютого 2014 року на базі Комунального вищого навчального закладу «Бериславський педагогічний коледж імені В.Ф. Беньковського» Херсонської обласної ради відбувся ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів педагогічних ВНЗ І рівня акредитації Південного регіону України.
У ІІ етапі Олімпіади взяли участь студенти педагогічних ВНЗ І рівня акредитації з Запоріжжя, Балти, Одеси, Балти, Білгород – Дністровська, Жовтих Вод, Кременчука, Нового Буга.
Призові місця посіли:
І місце –Запорізький педагогічний коледж; ІІ місце –Кременчуцьке педагогічне училище ім. А. С. Макаренка; ІІІ місце – Білгород-Дністровське педагогічне училище та Новобузький педагогічний коледж. Студенти Бериславського педагогічного коледжу брали участь поза конкурсом.
Переможці ІІ етапу стануть учасниками наступного, ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів ІІ курсів педагогічних ВНЗ І рівня акредитації, що відбудеться у травні 2014 року у м. Києві.
Одночасно у Бериславському коледжі проходив також ІІ етап Регіональної олімпіади з української мови серед студентів педагогічних ВНЗ Південного регіону України, у якому змагалися студенти ІІІ-ІV курсів.
У регіональній олімпіаді серед студентів переможцями стали:
І місце –Кременчуцьке педагогічне училище ім. А. С. Макаренка; ІІ місце – Білгород-Дністровське педагогічне училище; ІІІ місце –Запорізький педагогічний коледж; ІІІ місце –Балтське педагогічне училище.
Зустріч знавців української мови відбувалася напередодні святкування 200-ї річниці від дня народження видатного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка. Тож протягом дня у коледжі звучали натхнені та полум’яні вірші поета, чудові пісні на слова Т.Г. Шевченка, пісні про Т.Г.Шевченка. Мовний квест «Чи знаєш ти Шевченка?» довів присутнім, що майбутні вчителі початкової школи добре знайомі з життєвим та творчим шляхом поета-громадянина, знають та вільно цитують його поезію, вміють використовувати її у педагогічних ситуаціях.
Дивлячись на студентів, радіє душа, бо до початкової школи прийдуть освічені вчителі, впевнені, що майбутнє освіти бере витоки з невичерпних джерел душі народу, що твори Шевченка, сповненi людяностi i пpавди, завжди актуально звучали i будуть звучати для всiх поколiнь.