З метою створення оптимальних умов для виявлення обдарованої молоді і надання їй підтримки в розвитку творчого потенціалу, сприяння системним змінам в освіті України через демократизацію студентського самоврядування, активізацію участі студентів у житті коледжу, сприяння поглиблення усвідомлення ролі освітян у розбудові демократичного суспільства, обговорення на рівні діалогу сучасних викликів та перспектив розвитку освіти та прав людини, підтримання демократичного клімату у коледжі проходить велика кількість заходів.
Одним із таких традиційних заходів є День студента. День студента в наші дні — це веселе і безтурботне свято, і не всі знають, що історія його виникнення аж ніяк не радісна, адже передували цьому трагічні події. В основі цього свята лежить боротьба за свої права та інтереси, потрясіння, розчарування і радість перемог. Спочатку ця дата — данина пам’яті чехословацьких студентів, героїв Опору. Коли в 1939 році німецькі війська окупували Чехію, студентські громади всієї країни об’єдналися і влаштували 100-тисячну демонстрацію. На засіданні Міжнародної студентської ради, що проходила у Лондоні в 1941 році, на честь загиблих у тих подіях заснували Міжнародний день студента, який з тих пір відзначають 17 листопада.
В Україні 17 листопада, крім міжнародного, святкується ще й український День студента. Це свято було встановлено Указом Президента в 1999 році «на підтримку ініціативи студентської молоді України».
Роль Українських студентів у демократичних перетвореннях, що відбуваються у нашій Україні сьогодні, теж вагома. Саме зі студентських протестів на Майдані почалася революція гідності.
Тож у коледжі святкування почалося з Урочистої лінійки, яку відкрила директор коледжу Маргарита Климович. Вона поздоровила студентів зі святом та нагадала, що саме зі студентства формується українська національна еліта. Вона побажала студентам наполегливості у набутті знань та розвитку лідерських якостей, а ще – усвідомлення повноти життя, радості від кожного дня та досягнення найзаповітнішої мрії.
Хвилиною мовчання на лінійці було вшановано пам’ять ровесників, що загинули на Майдані та в АТО за нашу свободу.
Продовжилася лінійка символічною передачею влади та інавгураційною промовою новообраного президента студентського колективу коледжу Ілони Волошиної. На відзначення досягнень Яцушко Світлани, президента студентського колективу 2013 – 2014 року, Маргарита Володимирівна запропонувала надати Світлані звання Почесного президента студентського колективу коледжу до закінчення нею курсу навчання. Вся лінійка оплесками вітала таку ініціативу, адже це – початок нової традиції у коледжі і велика нагорода для Світлани.
День студента – це свято, яке не знає національностей і віку, це свято, коли на всій нашій неосяжній планеті святкують і веселяться представники одного соціального класу, окрема категорія людства – “студенти”.
Напередодні свята директор коледжу запропонувала студентам підготувати та провести у день студента «День навпаки», щоб спробувати себе у ролі адміністратора, вчителя, адже зовсім скоро кожному з них доведеться не грати роль, а виконувати такі обов’язки у повсякденному житті.
І «День навпаки» одержався! Він приніс багато радості і самим учасникам дійства, і викладачам, які у цей день сиділи за партами, відповідали біля дошки та разом з усіма чергували на перервах у складі чергової групи. А студенти по-справжньому відповідально проводили заняття, читали лекції, диктували диктанти на патріотичну тематику, організовували тренування на заняттях гуртків.
А гамірні перерви були зайняті: у спортивній залі проходили змагання з фітболами, перетягування канату, стрибки у мішках, гра «Влучи у горизонтальну ціль». Хол коледжу вирував: там проходив конкурс виконавців караоке, а студентський загал підспівував та підтанцьовував. Сцена актової зали коледжу зібрала студентів на майстер-клас з жонглювання, рекреація 2 поверху – на майстер-класи з оригамі, квілінгу, виготовлення ляльок-мотанок, рекреація 3 поверху – на майстер-класи з різних технік зображувальної діяльності.
Свого «замісника» мав і кожен адміністратор коледжу. Весь день студенти чесно намагалися виконувати адміністративні обов’язки, а о 15.00 зібралися в методичному кабінеті на адміністративну нараду. Маргарита Володимирівна доручила своєму «заміснику» Ілоні Волошиній провести планову нараду, щоб студенти зрозуміли, яке широке коло обов’язків у кожного адміністратора. Надихнувшись важливістю та складністю діяльності, студенти попросили продовжити їх термін перебування у ролі адміністраторів коледжу, попросивши оформити це як стажування членів студентської ради. І директор, і вся адміністрація погодилися з такою ініціативою.
А закінчився день відбірковою грою Турніру КВК-2015. Найгучніші оплески зірвали студенти 112 групи, за що голова журі Маргарита Климович подякувала не тільки членам команди, а й класному керівникові групи Ліляновій І.А. Гарними були виступи студентів 122 групи, 133 групи, 131 групи, 134 групи, 132 групи, 142 групи.
Зі сльозами на очах на «останню гастроль» вийшли на сцену дворазові переможці турнірів КВК минулих років – команда «Real– S» зі студентів 144 групи. Їх виступ став справжнім подарунком для глядачів! Але найкращим подарунком для студентів стала пісня у виконанні Маргарити Володимирівни: її щира, душевна мелодія пробудила у кожному найтепліші почуття. Студенти довго аплодували своєму директорові, бо завжди чекають пісень у її виконанні, як найдорожчого дарунку.
Більше фото про свято, що пройшло у коледжі, ви зможете побачити у нашій медіатеці за посиланням https://www.bpc.ks.ua/?p=4384