В рамках програми ЮНЕСКО, починаючи з 2002 р, щорічно в третій четвер листопада в Штаб-квартирі Організації відзначається День философії. У листі від 19 травня 2004 Мохамед Ашаарі, міністр культури Королівства Марокко, представив на розгляд Генеральному директору пропозицію про проголошення Всесвітнього дня філософії, яке стало підсумком роботи третьої сесії Весняних зустрічей з питань філософії, проведених Асоціацією друзів філософії в місті Фесі (Марокко) 9-10 березня 2004року.
У 2005 році на 33-й сесії Генеральною конференцією ЮНЕСКО був проголошений Всесвітній день філософії. ЮНЕСКО запропонувала проводити Всесвітній день філософії на щорічній основі з тим, щоб на глобальному рівні долучити світову спільноту до багатства філософської думки. Мета Дня полягає в тому, щоб ознайомити людей з філософською спадщиною, привнести в повсякденне мислення нові ідеї та стимулювати публічні дебати інтелектуалів з приводу викликів, що постають сьогодні перед суспільством.
У посланні 2014 року з цього приводу Генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова заявила, що справжня філософія неможлива без діалогу. За її словами, в глобальному світі цей діалог повинен ґрунтуватися на колективній мудрості людства і різноманітних і багатих традиціях». «Саме такий справжній інтелектуальний і філософський плюралізм дозволить нам визначити шляхи до кращого майбутнього», – заявила Ірина Бокова.
20 листопада, до дванадцятої річниці Всесвітнього дня філософії, студенти коледжу випустили інформаційні бюлетені «Філософи України», у яких розкрили основні положення та підібрали найяскравіші цитати з філософського спадку таких визначних науковців, як Д.Донцов, М. Хвильовий, В. Вернадський, М. Драгоманов, М. Костомаров, С. Яворський. Відомі історичні постаті на виставці бюлетенів були представлені цитатами з філософської спадщини Ф. Прокоповича, П. Могили, Т. Шевченка, І. Франка, Л. Українки.
Світова філософська спадщина величезна: століттями і тисячоліттями мудреці різних часів і народів намагалися відповісти на питання, які продовжують хвилювати сучасну людину: про сенс життя, долю, призначення людини, гармонію і справедливість, щастя і пошуку свого місця в житті.
Студенти не тільки познайомили всіх бажаючих з тими ключами і відповідями, які були знайдені українськими філософами, але й спільно вчилися їх застосовувати.
Філософія – це не лише знання, це живий досвід, який може бути використаний кожним з нас. Це ключі до пізнання та внутрішньої зміни, здатної зробити нас кращими.
Останні новини
Вітаємо із закінченням навчання випускників коледжу 2024 року!
Сьогодні, 28 червня 2024 року завершили своє навчання у нашому …Читати далі »Літня педагогічна практика у дитячому оздоровчому таборі “Бескид”
Я, Швець Валерія, студентка 231 групи, 12 червня 2024 року …Читати далі »Захоплюючі моменти педагогічної практики Вікторії Козир
Я, Козир Вікторія, студентка 131 групи, провела незабутні дні педагогічної …Читати далі »
Instagram @berpedcoll
Архів новин