Березень багатий на історичні події і дати. Саме в березні в результаті Березнігувато-Снігурівської операції було визволено Херсонщину: 11 березня – місто Берислав, 13 березня – місто Херсон. Саме про ці історичні події йшла мова на загальноколеджній лінійці. Війна… Таке страшне, жахливе слово. 1418 днів і ночей боролися наші воїни, поклавши на вівтар Перемоги найдорожче — життя. Понад 40 місяців-з червня 1941-го по жовтень 1944-го – палахкотіла Велика Вітчизняна війна на українській землі. Більше 10 мільйонів українців вона забрала з собою, серед них було майже 54 тисяч з Херсонщини.
Завдяки студентам 2 та 3 курсу, активістам історико-правознавчого клубу «Феміда» і студенти, і викладачі згадали прізвища героїв-визволителів нашого краї та міста. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять полковника В.Ф.Маргелова, М.Губайдулліна, командира 109-ї гвардійської стрілецької дивізії гвардії полковника І.В. Балдинова, командира батальйону гвардії старшого лейтенанта В.З. Грідіна, командира роти гвардії старшого лейтенанта А.А. Тряскін, командира роти розвідників гвардії капітана Н.А. Бабаніна; командира розвідки гвардії молодшого лейтенанта А.Д. Канівського; командира відділення розвідки гвардії старшину А.В. Ямщикова; командира відділення гвардії старшого сержанта М.М. Мусаєва, командира відділення гвардії старшого сержанта Г.В. Ємельянова, командира відділення гвардії червоноармійця Н.І. Полещикова, гвардії червоноармійця В.С. Ніколаєва.
У боях за Берислав і населені пункти району відзначилися війська 10-го стрілецького і 2-го гвардійського
механізованого корпусів, 109-ї гвардійської стрілецької дивізії і 4-ї гвардійської механізованої бригади. Їм було присвоєно почесне найменування «Бериславські».
13 березня після звільнення Херсона Москва салютувала 20 артилерійськими залпами з 224 гармат.
Понад 150 днів йшло звільнення Херсонщини. Бойові дії вели 3-й і 4-й Українські фронти. У них брали участь частини і з’єднання 5-ти загальновійськових армій. Вони з честю виконали поставлене завдання і зробили гідний внесок у загальну справу Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками.
Місто на Дніпрі захищали в 1941 році і звільняли в 1944 році від ворога сини 26 націй і народностей СРСР.
Наші земляки увіковічнили імена героїв, які визволяли наш край у назвах вулиць, парків, скверів, пам’ятними дошками. Кожен рік ми кладемо квіти до пам’ятників героям, які є в нашому місті – це танк Т-34, який першим увірвався до міста, пам’ятник Золіну, герою-льотчику, який повторив подвиг І.Гастелло, стела загиблим воїнам-бериславцям, пам’ятник земляку Г.Л.Горіккеру.
Зі словами привітання до студентів звернулася директор коледжу Климович Маргарита Володимирівна. Вона сказала, що щедрий на визначні дати березень дарує нам два свята поряд: день народження великого патріота Т.Г.Шевченка та день звільнення Берислава від ворогів. І майбутнім вчителям та вихователям треба пам’ятати, що все у житті людини починається з любові у широкому сенсі цього слова – з любові до людей, малої Батьківщини – Херсонщини, великої Батьківщини – України. І саме такої любові навчає нас творчість Великого Кобзаря. І саме ця наука так необхідні нам у часи, коли держава відстоює свою незалежність. Зі сльозами на очах учасники дійства слухали Маргариту Володимирівну, яка згадала про те, що їй довелося на 50-ту річницю Перемоги та ще декілька років поспіль організовувати зустрічі воїнів – визволителів Бериславщини. В цей день вони з різних куточків країни приїжджали до Берислава, щоб пом’янути своїх побратимів, пройтись по вулицях визволеного ними міста. На жаль, багатьох з них вже немає, але пам’ять… Вона нетлінна і вічна. Вона дивиться на нас із старих фронтових фотографій, з тих речей, які зберігають колишні фронтовики, вона не дає потьмяніти жодній героїчній сторінці історії перемоги над фашизмом. Вона втілюється не тільки в бронзі, мармурі, граніті, вона живе у душах людей, в спогадах про ті, уже далекі, але до болю тривожні роки війни. Пам’ять про героїв живе у серцях вдячних нащадків. Тому Маргарита Володимирінв запропонувала студентському науковому товариству “Пошук” разом з радою музею коледжу розпочати роботу над великим пошуковим проектом, присвяченим визволителям Бериславщини.
Дякуємо нашим воїнам за свободу, за право виховувати і ростити дітей на рідній землі. Земний уклін усім, хто пройшов полями битв, хто кував перемогу в тилу, хто захищав нашу Вітчизну!
Земний уклін, тим хто захищає нашу землю сьогодні. Ми знаємо, що за нами правда, ми визволяємо свою землю, ми рятуємо наше майбутнє, ми хочемо миру!