Семінар-тренінг для вчителів початкових класів Бериславського району з питання запровадження Концепції Нової української школи

З метою реалізації Концепції Нової української школи, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 988-р «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року», у коледжі з початку 2017-2018 навчального року, за ініціативи директора коледжу Маргарити Климович, відбувається формування освітнього середовища на засадах компетентнісного, діяльнісного підходів та принципів «педагогіки партнерства».

Методичний кабінет коледжу на чолі із заступником директора з науково-методичної роботи Тетяною Деменніковою та методистом Наталією Середою, яка є куратором роботи з питань реалізації Концепції Нової української школи в коледжі, залучають викладачів до  навчання на тематичних семінарах в пілотних школах Херсонської області починаючи із вересня 2017 року.

Отримані компетенції викладачі коледжу систематично впроваджують в навчально-виховний процес. Зокрема, навчальний заклад розпочинає день із ранкової зустрічі, по понеділках та вівторках з 15.00 до 16.00 години проводиться гурткова робота у формі тематичних центрів, а саме: Медійний центр, «Здоровий lifestyle», Конструкторський, Англомовний центр, Мистецький центр, Логопедичний центр, Музично-театральний центр. Разом зі студентами вивчаються особливості модельної навчальної програми та організація освітнього середовища орієнтованого на дитину.

Досвід роботи та власні напрацювання педагогічного колективу коледжу були реалізовані 11 січня 2018 року на семінарі-тренінгу для вчителів початкових класів Бериславського району з питання запровадження Концепції Нової української школи у загальноосвітніх навчальних закладах І ступеня.

Мета семінару-тренінгу – через залучення до практичної діяльності ознайомити учасників з особливостями організації навчально-виховного процесу в умовах запровадження Концепції Нової української школи; сучасними методиками для навчання учнів початкових класів. Продемонструвати особливості організації освітнього середовища на засадах компетентнісного, діяльнісного підходів та принципів «педагогіки партнерства». Показати деякі аспекти навчально-виховного процесу в коледжі, який здійснюється в оновленому руслі, відповідно до сучасної освітньої політики. Сформувати у вчителів необхідність створювати освітнє середовище, яке орієнтоване на дитину у школах Бериславського району.

На початку семінару учасників привітали та побажали плідної роботи Дробиш Ірина Анатоліївна, перший заступник голови районної державної адміністрації та начальник відділу освіти, молоді та спорту Стаднік Наталя Владиславівна.

 

У теоретичній частині семінару заступник директора з методичної роботи Деменнікова Т.В. познайомила присутніх з особливостями та основними підходами до організації навчально-виховного процесу, із сучасними освітніми технологіями, які застосовуються у Новій українській школі. Презентація виступу ТУТ

Викладач Кузнєцова О.В. під час тренінгу на тему «ОСВІТА СТАЛОГО РОЗВИТКУ. Діяльнісний підхід в умовах запровадження Концепції Нової української школи у загальноосвітніх навчаль