26 вересня- Європейський день мов

📌Щороку 26 вересня в країнах Європейського Союзу відзначається Європейський день мов. Ініціаторами його створення в 2001 році виступили Європейська комісія і Рада Європи за підтримки Комісії з освіти ЮНЕСКО, яка нове тисячоліття оголосила століттям поліглотів.

Мета проведення Європейського дня мов – актуалізація уваги до мовного й культурного різноманіття Європи, яке варто не лише підтримувати, а й популяризувати, розширюючи діапазон мов, якими люди спілкуються протягом життя, розвивати мовні навички, зміцнюючи взаємопорозуміння між народами.
За даними ЮНЕСКО, у світі щодва тижні “вмирає мова”, і ці спостереження змушують замислитися, бо з кожною зниклою мовою людство втрачає колективну пам’ять минулих поколінь.

Сьогодні студенти 122 групи провели цікаву інформаційну хвилинку і ознайомили товаришів з історією виникнення свята, а також запропонували 10 правил вивчення мови.💯👍
1. Займатися мовою необхідно щодня. При нестачі часу виділяй хоча б 10-15 хвилин для читання або повторення нових фраз. Особливо ефективно займатися вранці.
2. Якщо бажання вивчати мову слабшає занадто швидко, то придумай свій власний алгоритм занять. Наприклад, трохи занять, потім трохи музики, невелика перерва на прогулянку.
3. Ніколи не вивчай окремі слова, використовуй контекст по максимуму. Наприклад, якщо ти запам’ятав вислів «to my mind», то одне з слів автоматично викличе в пам’яті друге.
4. Особливо корисно виписувати вже готові окремі фрази і намагатися використовувати їх якомога частіше в мові.
5. Перекладай в думці все, що трапляється на очі: реклами, уривки пісень, діалогів, назви газетних статей. Розминка для мозку завжди корисна для тренування пам’яті.
6. Корисно заучувати невеликі тексти та діалоги. Але заучувати треба тільки те, що стовідсотково правильно чи попередньо виправлено викладачем.
7. Уже готові до вживання фрази і ідіоми записуй і зберігайте в пам’яті в першій особі.
8. Будь-яку іноземну мову не можна вивчати ізольовано. Штурмувати фортецю потрібно з усіх боків: дивитися фільми, читати літературу та газети в оригіналі, спілкуватися з носіями мови в інтернеті.
9. Не бійся помилок, бійся невиправлених помилок. Ніколи і нічого не залишайте неперевіреним. Краще уточнити двічі.
10. Будь впевненим, що незважаючи ні на що, ти вивчиш мову! Неодмінно настане момент, коли кількість переросте в якість, і мовний бар’єр буде зломлений.
«Скільки мов ти знаєш – стільки разів ти людина» (Йоганн Вольфганг фон Ґете).

Comments are closed.