Навчальний заклад у довоєнні роки
Історія Бериславського педагогічного училища бере свій початок з далеких 30- х років минулого століття.
1 вересня 1930 року педагогічний технікум було відкрито при Херсонському педагогічному інституті, котрий тоді називався Херсонський інститут народної освіти.
Засновником технікуму був Іван Андрійович Литвиненко.
Перший набір студентів до педтехнікуму проводився влітку 1930 року.
Технікум на той час мав три відділи: шкільний; КДР (комуністичної дитячої роботи); дошкільний.
Восени 1931 року технікум було переведено до Берислава. Архівних даних, чому саме до Берислава перевели технікум, не збереглося.
В 1931-1932 навчальному році технікум було перейменовано в Бериславський педагогічний технікум ім. О.І.Скрипника.
На час організації Бериславський педтехнікум був розташований в центрі міста у двоповерховому будинку, що мав привабливий вигляд (нині Міська Рада). В приміщенні вистачало класних кімнат і кабінетів. Гуртожиток був поруч в невеликих зручних будинках.
Дякуючи самовідданій праці викладачів, ініціативі та активності учнів, Бериславський педагогічний технікум по організації навчально-виховного процесу, участі у громадсько-корисній роботі ще до Великої Вітчизняної війни вважався одним із кращих на Україні. Саме тому з його стін вийшли прекрасні педагоги, директори шкіл, завідуючі райвно, військові, поети, вчені.
Але через матеріальні труднощі багато студентів не мало змоги навчатися далі, а одразу йшли працювати, тому у 1935 році було при технікумі відкрито заочний відділ.
В 1933 році Бериславський педтехнікум видав перші дипломи своїм випускникам.
У 1937 року педтехнікум було перейменовано в педшколу. На високому рівні велася навчально-виховна та методична робота.
Великими були успіхи і у спорті. Футбольна та волейбольна команди училища неодноразово займали призові місця у районних та обласних змаганнях.
Навесні 1940 року частина слухачів педшколи була призвана у військові училища.
Сотні випускників педшколи були призвані до лав Червоної Армії. Дівчата йшли на фронт добровольцями.
В серпні 1941 року Берислав був окупований фашистами. Було зруйноване приміщення педшколи, спалена бібліотека, знищене обладнання кабінетів. Але найстрашнішими жертвами були людські жертви.
Коли 11 березня 1944 року радянські війська ввійшли в Берислав, місто лежало в руїнах. Але уже в квітні 1944 року відновили свою роботу школи. Країна повільно почала загоювати тяжкі рани.
Всього у довоєнний період було випущено 340 вихователів для дошкільних закладів та більше 800 вчителів початкових класів.