![🏫](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t28/1/16/1f3eb.png)
![🏫](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t28/1/16/1f3eb.png)
Історія Бериславського педагогічного училища бере свій початок з далеких 30- х років минулого століття.
![📍](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t2d/1/16/1f4cd.png)
Засновником технікуму був Іван Андрійович Литвиненко.
![📍](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t2d/1/16/1f4cd.png)
Технікум на той час мав три відділи: шкільний; КДР (комуністичної дитячої роботи); дошкільний.
![](https://bpc.ks.ua/wp-content/uploads/2021/10/246620838_1069354527161613_9065377492033503968_n.jpg)
![📍](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t2d/1/16/1f4cd.png)
![📍](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t2d/1/16/1f4cd.png)
На час організації Бериславський педтехнікум був розташований в центрі міста у двоповерховому будинку, що мав привабливий вигляд (нині Міська Рада). В приміщенні вистачало класних кімнат і кабінетів. Гуртожиток був поруч в невеликих зручних будинках.
Дякуючи самовідданій праці викладачів, ініціативі та активності учнів, Бериславський педагогічний технікум по організації навчально-виховного процесу, участі у громадсько-корисній роботі ще до Великої Вітчизняної війни вважався одним із кращих на Україні. Саме тому з його стін вийшли прекрасні педагоги, директори шкіл, завідуючі райвно, військові, поети, вчені.
![](https://bpc.ks.ua/wp-content/uploads/2021/10/246542007_1069354663828266_2932362272027169505_n-1024x458.jpg)
Але через матеріальні труднощі багато студентів не мало змоги навчатися далі, а одразу йшли працювати, тому у 1935 році було при технікумі відкрито заочний відділ.
![📍](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t2d/1/16/1f4cd.png)
![📍](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t2d/1/16/1f4cd.png)
Великими були успіхи і у спорті. Футбольна та волейбольна команди училища неодноразово займали призові місця у районних та обласних змаганнях.
![📍](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t2d/1/16/1f4cd.png)
Сотні випускників педшколи були призвані до лав Червоної Армії. Дівчата йшли на фронт добровольцями.
![](https://bpc.ks.ua/wp-content/uploads/2021/10/247233820_1069354577161608_6624666537406215558_n.jpg)
![📍](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t2d/1/16/1f4cd.png)
![📍](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t2d/1/16/1f4cd.png)
![📍](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t2d/1/16/1f4cd.png)