Міжнародне співробітництво

IMG_2319Під час візиту до Підкарпатського і Малопольського воєводств директор коледжу уклала договори про співпрацю з місцевими закладами.

 «Ви приїхали аж з півдня України? Це ж так далеко від нас!» – освітяни навчальних закладів Польщі, які відвідала під час свого візиту  директор  Бериславського педагогічного коледжу ім. В. Беньковського, були щиро здивовані. Співпраця з колегами із сусідніх областей західної України для них була справою звичною. Проте вперше з пропозицією про дружбу до них звернулися представники віддаленого від польського кордону регіону України.

IMG_2305Було чому дивуватися і нашій делегації на чолі з начальником Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Херсонської облдержадміністрації Андрієм Яценком. «Нас надзвичайно вразив уже перший візит – до комплексу загальноосвітніх шкіл № 2 ім. Маркіяна Шашкевича в Перемишлі з українською мовою навчання: своєю матеріальною базою, колективом справжніх вчителів, які самі створюють підручники і проводять велику методичну роботу, – розповідає директор Бериславського педколеджу Маргарита Климович. – З’ясувалося, що директор цієї школи Петро Піпка добре знайомий з Бериславщиною: його дружина родом із Вірівки, куди вони постійно приїжджають у гості. Побували ми й на шкільній виставі про Голодомор, яку підготовив театр старшокласників «ПоприВсе». Вона вразила нас надзвичайно, учні грали на високому професійному рівні, вкладаючи у це все своє серце і душу. Вистава навіть змінила мій світогляд і сприйняття нашої української історії. Тож я одразу запропонувала директору школи укласти договір  про співпрацю між нашими закладами,  і він радо на це погодився».

IMG_2261У місті Ярославі Маргарита Володимирівна у складі освітянської делегації  відвідала Державну вищу професійну техніко-економічну школу, до складу якої входить гуманітарний інститут, де здобувають освіту майбутні вчителі початкових класів, вихователі дошкільних закладів.  За результатами зустрічі з ректором, керівниками інститутів  були підписані договори про співробітництво.

Делегація з Херсонщини побувала в гостях й у старости Ярославського повіту Єжи Батицького, під час якої досягла домовленості про налагодження довгострокових відносин між Бериславським районом і Ярославом. 

У Жешуві наші земляки зустрілися з заступником директора департаменту промоції регіону та туризму Підкарпатського воєводства доктором Марією Міхур – Зімбою, яка у вересні була гостем міжнародного інвестиційного форуму у Новій Каховці. Андрій Яценко запросив пані Марію взяти також участь у міжнародному туристичному форумі на Херсонщині в травні наступного року. Ми сподіваємося, що пані Марія зможе відвідати наш семінар з підготовки до  літньої практики, який традиційно ми проводимо разом з нашим багаторічним партнером – фірмою «Паритет» та особисто Тетяною Василівною Фоміною. На семінарі студенти продемонструють можливості організації змістовного літнього відпочинку  польських дітей, включаючи і тематичні зміни «Літо з англійською» та «Літо з реабілітацією».

IMG_2162Насиченим виявився візит освітян до Кракова, де вони мали зустріч із воєводою Малопольського регіону Єжи Міллером та заступником ректора з міжнародних питань одного з найстаріших навчальних закладів Європи – Ягелонського університету в Кракові, професором Здіславом Махом. До речі, першим ректором цього університету був Ніколай Копернік. У ході зустрічі було досягнуто домовленості про те, що у найближчий час будуть підготовані договори про співпрацю.

А допомагав у організації зустрічей представник Малопольського агентства регіонального розвитку, наш земляк Костянтин Дудник, дружина якого – випускниця нашого коледжу!

IMG_2150Результатом зустрічі стала домовленість про співпрацю між нашими закладами, – підкреслює Маргарита Климович. – Візит у Польщу виявився дуже насиченим, нам є тепер над чим працювати. Першими результатами досягнутих домовленостей і підписаних угод має стати онлайн-конференція з ярославським гуманітарним інститутом у першому кварталі 2014 року. IMG_2235Чекатимемо також візиту їх представників – викладачів і студентів до нашого педколеджу у травні.  Сподіваюся, попереду нас чекає тісна, взаємовигідна і дуже плідна співпраця.

Comments are closed.