28.10. 2014 року у коледжі було проведено урочисту лінійку, присвячену 70-й річниці вигнання нацистських окупантів з України.
Люди воювали насправді не за Сталіна, не за політичні цінності, а за свій дім, вишневий садок біля нього. І за свою родину. Закономірно, що перемогли ті, хто воював за людські цінності. А ті, хто прийшов загарбати, потерпіли поразку.
Ведучі заходу провели присутніх по сторінках ненаписаної повісті «Про тих, хто переміг війну».
Захід супроводжувався відеохронікою війни на Україні, з якої студенти дізналися жахливу статистику війни та чого коштувала українцям перемога.
У рамках акції пам’яті «Ті, хто боролися за Свободу», основна мета якої – показати багатогранність українського виміру боротьби із нацизмом через історію однієї людини – студенти дізналися про долю Прасковії Єреміївни Володічкіної, що провела в 1941 году на фронт 9 своїх синів. Від рідного порогу пішли захищати БатьківщинуОлександр, Андрій, Федір, Петро, Іван, Василь, Михайло, Костянтин… За 6 років до цього поховала чоловіка, та молила Бога вберегти її дітей. Не уберіг… Усі 9 її синів загинули. Тяжкий хрест випав на долю цієї жінки. На батьківщині Прасковії Єремієвни встановили меморіал: скорботно завмерла фігура матері, а вгору, у небо, у вічність, наче душі її дев’яти синів, злітають 9 журавлів.
У пам’ять материнському подвигу прозвучала пісня з репертуару В.Білоножка «Материнська пам’ять», під яку майбутні хореографи поставили танець.
Та не останньою була та війна в Україні – i сьогоднi ще лунають вибухи i пострiли. Лунають на нашій землі. На сьогоднішній день солдатів та мирного населення, які загинули в зоні АТО налічується кілька тисяч чоловік чоловік. У пам’ять загиблих героїв Другої світової війни, їх синів, онуків, які полягли, захищаючи СВОЮ Батьківщину в АТО, весь зал завмер у хвилині мовчання.
Особливо зворушливо прозвучало прохання про мир з уст наймолодшого учасника заходу: “Господи, чого людям треба? Адже свiтить в небi сонце, росте в полях хлiб. І народжується відчуття: не треба більше війни. Ніколи».
– Ми, молоде покоління, увібрали у себе споконвічні традиції українського народу, велич духу, почуття наступності поколінь, а допомагають це осмислити святі для українського народу поняття — Перемога і Пам’ять, – такими словами закінчили захід студенти.
У рамках відзначення 70-ї річниці вигнання нацистських окупантів з України відповідно до наказу директора заплановано і також будуть проведені:
- акція пам’яті «Ті, хто боролися за Свободу», основна мета якої – показати багатогранність українського виміру боротьби із нацизмом через історію однієї людини. Акція покликана популяризувати історії різних людей, різних націй та народів, хто боровся з нацизмом по всьому світу, але без чиєї боротьби не було б можливе вигнання нацизму з України;
- кінолекторій для студентів з переглядом вітчизняних художніх і документальних фільмів, що відображають український вимір Другої світової війни, а саме:
– «Хайтарма», 2013 рік, авт. – Ахтем Сейтаблаєв, «АTR» – для студентів 1 курсів;
– «Чорна піхота», 2010 рік, авт. – Іван Кравчишин, «07 Продакшн», «Інтер» – для студентів 2 курсів;
– «1377 спалених заживо», 2009 рік, авт – Іван Кравчишин, «07 Продакшн», «Інтер» – для студентів 3 курсів;
– «Київ. Місто, що зрадили», 2008 рік, авт. – Андрій Цаплієнко, «07 Продакшн», «Інтер» – для студентів 4 курсів;